Entry tags:
Мова vs патріотизм
Цікаво, якщо людина повертається (казатиму «повертається, а не «переходить», бо слушно зауважили, що українці повертаються до укрмови) до української мови, то її «звинувачують» у патріотизмі або у націоналізмі (що ще цікавіше), але у той самий момент кажуть, що мова не має значення, не є ознакою, et cetera. Товариші, ви там з'ясуйте для себе, чи має, чи не має, чи є, чи не є. І не треба ломитися у відчинені двері.
no subject
no subject
спостерігаю зворотнє.
так, крихітна частина лібералів повертається, або в процесі (навіть я! ггг).
як тільки я виїжджаю з Києва, то бачу деградацію. Якщо в дитинстві, абсолютно всі розмовляли українською, навіть тоді, коли я (типова київська ignorant істота) звертався кацапською, то зараз українську я чую тільки від людей ~35+.
я розумію, що це мій баяс і я помічаю тільки те, що підсвідомо хочу помітити. можливо я чую дебілів "біженців".
багато україномовних залишаються україномовними, коли приїжджають до Києва?
мій невеселий прогноз: українська залишиться мовою освічених pro-EU людей (~20%), все інші поступово перейдуть на кацапську (вже?).
інтернет наразі працює проти нас і лише прискорює процесс. не знаючи англійської, українець вдовольняється кацапським конъ тєнтомъ.
:(
no subject
Мені іноді дивно читати деяких людей, які пишуть "ми останнє покоління, що говорить російською". На мою думку, вони просто не хочуть напружуватися, ніби їхні діти зроблять все за них.
Є доволі оптимістичні соціологічні дослідження, але... У будь-якому разі, подивимось. Хоча мені складно уявити незалежну Україну з мовною ситуацією, як у Беларусі.
no subject
no subject